Goede voornemens of leven uit Zijn kracht?

9 mei 2026
3 minuten leestijd

Er zijn mensen die hun voornemens waarmaken. Dit jaar lijkt de 75 Hard Challenge aan populariteit te winnen. De regels zijn simpel, maar vragen veel discipline. Vijf-en-zeventig dagen lang moet je twee keer per dag 45 minuten sporten, gezond eten, geen alcohol drinken, bijna vier liter water drinken, tien pagina’s uit een non-fictieboek lezen en dagelijks een progressiefoto maken. Red je het één dag niet, dan begin je weer helemaal opnieuw. (bron)

Ik zal eerlijk zijn: ik ben soms jaloers. Wat zou het betekenen als wij als ouders 75 dagen lang twee keer per dag 45 minuten zouden bidden en tien pagina’s uit de Bijbel zouden lezen? Wat zou dat met onszelf doen, en welke invloed zou daarvan uitgaan naar onze kinderen?

Bij ons gaat het vaak anders. De voornemens zijn er wel, maar de valkuilen ook. Drukte, vermoeidheid, volle agenda’s, prikkels van alle kanten. En eerlijk is eerlijk: die valkuilen blijken vaak groter dan onze motivatie en ons doorzettingsvermogen.

Wat ik oprecht pijnlijk vind, is dat we als christelijke ouders soms moeite hebben om ruimte te maken voor dagelijks Bijbellezen en bidden. Terwijl er tal van ongelovige mensen zijn die wél trouw vasthouden aan hun routines en doelen — soms zelfs hun hele leven lang. Of het nu gaat om dagelijks vroeg opstaan om te sporten, vier liter water per dag drinken, of wat dan ook.

Hoe goed zulke dingen op zichzelf ook kunnen zijn, ze hebben geen eeuwigheidswaarde. Christelijke opvoeders mogen werken aan iets wat dat we heeft: het doorgeven en voorleven van het geloof en de hoop die in ons is. Juist daarom kan het goed zijn om een plan te maken. Geen perfect of plan vol met strakke regels, maar een eenvoudig en haalbaar plan. Een plan waarin de Heere God weer op de eerste plaats komt, ook in het gewone gezinsleven.

Het gaat er niet altijd om dat we alles volhouden. Het gaat erom dat we beginnen.

En als het een dag niet lukt, dan staan we de volgende dag weer op en beginnen opnieuw. Niet blijven hangen in schuldgevoel. Niet achteromkijken naar wat niet lukte. Maar opstaan, doorgaan en onze kinderen laten zien: geloven is niet perfect zijn. Het is niet jezelf iets opleggen en nooit struikelen. En het is ook geen 75 Hard Challenge die draait om discipline en doorzettingsvermogen in eigen kracht. Geloven is leven in afhankelijkheid, steeds opnieuw terugkeren naar Hem, en leven vanuit de kracht die de Heere God ons wil geven.

Gezinsvraag: Waar maken wij in ons gezin al ruimte voor God, en waar zou die ruimte iets groter mogen worden?

Tip: Laat ieder gezinslid één ding noemen:

• iets wat al lukt

• één kleine verandering of besluit wat kan zorgen voor meer bewuste aandacht en tijd om bezig te zijn met de dingen die boven zijn, waar de Heere Jezus is.

Als u nu met Christus opgewekt bent, zoek dan de dingen die boven zijn, waar Christus is, Die aan de rechterhand van God zit. Bedenk de dingen die boven zijn en niet die op de aarde zijn, want u bent gestorven en uw leven is met Christus verborgen in God. Kol 3:1-3

 

Deel bericht :

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Bekijk ook